Transport ja logistika uksest ukseni | ETS LogistikaTransport ja logistika uksest ukseni | ETS Logistika

Transport ja risk

transport ja risk 2

Maanteetranspordis on vedaja (transpordifirma) vastutus alati piiratud 8,33 SDR-ga kilo kohta, mis moodustab umbes 150 krooni ühe kilogrammi kohta.

Ülejäänud osa eest vedaja vastutust ei kanna. Transpordifirmast mitte sõltuvatel asjaoludel, näiteks vääramata jõu korral, on vedaja vabastatud vastutusest täielikult.

Kui kauba väärtus ületab vedaja piiratud vastutust, on kaubaomanikul soovitatav teha ülejäänud väärtuse osas kindlustus.

Siiski Eesti logistika maastikul on üsna haruldane, et väärtuslikule kaubale tehakse lisakindlustus. Tavaliselt niikaua, kui transport sujub ja midagi ei juhtu, ei nähta ka põhjust kindlustamiseks.

Selle vajadust mõistetakse alles läbi kaotusvalude, mis on inimlik. Vastupidiselt Eesti tavadele, käivad näiteks Soomes ja Rootsis transport ja kauba kindlustus käsikäes.

Võtke endale hetk ja arvutage, kui palju on teie kauba väärtus ning võrrelge seda vedaja vastutuse määraga. Kui kauba väärtus on oluliselt kõrgem antud määrast, on lisakindlustus igati mõistlik samm.

Loe lisainfot siit: Veosekindlustus

Küsi pakkumist
vastame minutitega.

Meil on hea meel kirju saada! Kirjuta oma hinnapäring või küsimused allolevasse vormi, saada ära ja me vastame Sulle kohe!