Transport ja logistika uksest ukseni | ETS LogistikaTransport ja logistika uksest ukseni | ETS Logistika

Logistika laadimismeetodite ABC

Kas Sul on tekkinud kauba tellimisel küsimus: kuidas kaup autosse laadida? – järgnevalt väike ülevaade lihtsamatest vahenditest logistika-maastikul.

laadimine käsitsi

Logistiliselt on erinevaid võimalusi kauba peale-ja mahalaadimiseks, kuna veoki haagisesse pääseb ligi mõlemalt küljelt, tagant ning lisaks ka ülevalt.

Kõige lihtsam (kuid mõneti ka kõige raskem) laadimisviis on teha seda käsitsi. Väiksemate saadetiste (üksikud pakid, karbid) on see mõistlik.

Laadimine haagisesse võib toimuda nii küljelt kui ka tagant. See eeldab, et pakke või karpe on vähe ja need on kerged.

tõstukiga laadimine

Kõige traditsioonilisem kauba laadimismeetod on teha seda kahveltõstuki abil. See eeldab, et Sinu kaup on pakitud alusele ja Sul on olemas tõstuk. Alus on puust või plastikust platvorm, kuhu peale saab oma kauba laadida. Tavaline EUR alus (1,2 x 0,8m) maksab umbes 6-10 EUR-i (100-150 EEK).

Seega, kui pakkide ja karpide arv on suur, tasub need laadida alusele, mis säästab pealelaadimisel aega ning jääb ära käsitsi laadimine.Tõstukiga saab kaupa haagisesse laadida külje pealt ja tagant.

laadimine tagaluuktõstukiga

Mis siis saab, kui tõstukit ei ole? – sellisel juhul on mõistlik tellida tagaluuk-tõstuk-auto. Sellel on luuk, mille saab lasta maapinnaga tasa. Taolised autod on varustatud üldiselt ka aluseteisaldajaga (rahvasuus teatud ka kui „rocla“). See on väike käsitõstuk, mille kahvlid asetatakse aluse alla.

Tõstemehhanismiga tõstetakse alus paar cm maast lahti ning tõmmatakse auto luugi peale. Luuk tõstetakse haagise põranda kõrgusele ning seejärel tõmmatakse kaup selle sama „roclaga“ autosse.

Laadimine kraanaga

Tänapäeva logistika eeldab üsna tihti ka suuremate kaupade (tööstusseadmed, betoondetailid, metallelemendid jne) pealelaadimist, mis ei mahu aluse peale või on liiga rasked tõstukiga tõstmiseks, kasutatakse kraanat. Pealelaadimisele tulevad kraanatõstuk (auto, mille kastis on kraana) ning auto koos haagisega.

Autojuht eemaldab haagiselt katte, mis annab võimaluse üleval laadimiseks. Kauba alla paigaldatakse ketid või rihmad. Rihmade või kettide ots paigaldatakse kraana konksu külge ning kaup tõstetakse haagisesse.

Küsi pakkumist
vastame minutitega.

Meil on hea meel kirju saada! Kirjuta oma hinnapäring või küsimused allolevasse vormi, saada ära ja me vastame Sulle kohe!