Transport ja logistika uksest ukseni | ETS LogistikaTransport ja logistika uksest ukseni | ETS Logistika

Facebook

Ära maksa kauba eest saatjale enne kui…

Pille1

Kirjutas Pille Kütt

Eesti ettevõtted ja eraisikud ostavad sageli kaupasid väljastpoolt Euroopa Liitu. Enne kauba eest tasumist ja lähetamist veendu, kas antud kaupa võib Euroopa Liitu tuua või mitte. Sedasi väldid võimalikke ebameeldivaid üllatusi ja lisakulusid.

Liiga hiline avastamine, et teatud kaupa Euroopa Liitu tuua ei või põhjustab asjatut aja- ja ladustamiskulu, võimalikku kauba hävitamist Eesti Maksu- ja Tolliameti käsul, hävitamiskulude tasumist ning saamata jäänud tulu. Kuidas kõike seda vältida?

non-eu

Tee järgmised sammud:

Enne kauba eest tasumist ostjale ja kauba teele panemist on mõned kohustuslikud elemendid, mida soovitame kontrollida. Sealjuures kiirustavad kauba müüjad (saatjad) tihtipeale ostjat kauba eest tasuma eesmärgiga oma raha kiiresti kätte saada. Rõhutame – kauba ostjal on enne kauba eest tasumist ja teele panemist õigus veenduda, kas antud kaupa võib Euroopa Liitu tuua või mitte.

Esmalt veendu, et antud kolmandast riigist (väljastpoolt Euroopa Liitu) ostetud kaup vastaks Euroopa Liidu nõuetele ning küsi müüjalt dokumente (vt alla), mis seda kinnitaksid. Eriti tähtis on dokumentide olemasolu, kui kaubaks on elektrilised seadmed, tehnika, toiduained jms, sest meie kogemuste põhjal on nimetatud kaubaliigid Eesti Maksu- ja Tolliameti kõrgendatud tähelepanu all (viimane ei tähenda, et muude kaubaliikide korral dokumentide olemasolu kontrollima ei peaks).

Elektrilised ja mehhaanilised seadmed peavad vastama Euroopa Liidu nõuetele ning seadmel peab olema  vastavusdeklaratsioon (Declaration of Conformity), millel peab olema märgitud toote mudel, mark, seeria number jms. Seade peab olema varustatud CE-märgisega ehk vastavusmärgiga. CE-märgistuse paigaldamise ja kujundamise nõuded sätestab Euroopa Ühenduse määrus 765/2008 EÜ. Samuti peab seadmete juures olema päritolusertifikaat (Certificate of Origin).

ce-märgis
Toiduainetel peavad olema form A ja fütosanitaarsertifikaat (Phytosanitary Certificate). Erinevatele toiduainetel võib olla erinõudeid, mida soovitame täpsustada Veterinaar- ja Toiduametiga. Ka toidukauba juures peab olema päritolusertifikaat (Certificate of Origin).

Kui soovid abi, kontakteeru julgesti Pillega, kes aitab dokumendid üle kontrollida (k.a kaubaarve ja pakkelehega, mis peavad olema korrektselt vormistatud Eestis importdeklaratsiooni vormistamiseks). Kaubaarve ja pakkelehe vormistamisest saad täpsemalt lugeda siit.

Võta meiega julgelt ühendust, vaatame dokumendid üle ning aitame vajadusel ka transpordiga.

Küsi pakkumist
vastame minutitega.

Meil on hea meel kirju saada! Kirjuta oma hinnapäring või küsimused allolevasse vormi, saada ära ja me vastame Sulle kohe!