Transport ja logistika uksest ukseni | ETS LogistikaTransport ja logistika uksest ukseni | ETS Logistika

Facebook

Kaks päeva, neli lendu ja 10 000 sammu ehk kuidas Stella Dublinis käis

Koos taevas särava täiskuuga algas 17. oktoobri varahommikul kell 04.30 minu retk Iirimaa poole, sihiks Euroopa mitmekesisuse kokkuleppe aastakonverents (7th EU Diversity Charters’ Annual Forum).

Viimaste andmete kohaselt on Eestis kokkuleppega liitunuid ~70 ning Iirimaal ~40 ettevõtet. Eesti puhul on see päris suur hulk võrreldes riigiga, kus ainuüksi Dublini linnapiirkond moodustab enam kui kogu Eesti rahvaarvu.

mitmekesisuse-kokkulepe

Dublin on vahva võluv linn, kuhu ükskord tahaksin kindlasti ka omalkäel tagasi minna. Minu jaoks tegid selle eriliseks double-decker bussid, kiire vasakpoolne liiklus, kitsad linnatänavad, palju rattureid, nurgapealsed pubid, keldrialused söögikohad ja soojad inimesed. Piiratud ajaressursi tõttu pidime vaatamisväärsuste nimekirja hõrendama, kuid jõudsime siiski ära näha ajaloolise Trinity College’i ning külastada väikese Dublini muuseumi (Little Dublin Museum). Soovitan soojalt!

Külastuse üheks osaks oli ka osalemine pidulikul tseremoonial, kus tunnustati mitmekesisuse teemat kajastanud Euroopa ajakirjanikke (European Journalist Award on Diversity). Eriline oli sealjuures asjaolu, et üritus toimus ajaloolises Iirimaa postkontoris (GPO-General Post Office), kes liitus esimeste seas Mitmekesisuse kokkuleppega Iirimaal. Auhinnad said sel õhtul Horvaatia, Saksamaa ja Hispaania ajakirjanikud. Nende lugusid saab lähemalt lugeda SIIN.

Konverents mitmekesisuse teemal oli väga huvitav ning tõstis minu teadlikkust sellel teemal oluliselt. Kas see pole mitte loogiline, et me ei tekita eelarvamusi ning ei diskrimineeri inimesi nende soo, vanuse, päritolu, erivajaduse, seksuaalse orientatsiooni ja soolise identiteedi järgi? Minu jaoks oli suureks üllatuseks, et tegemist on ühiskonnas nii laialt levinud probleemiga. Meeldiv oli aga tõdeda, et mitmekesisuse suund on aina kasvavas trendis ning vajab veel palju tööd ja laialdast kajastamist. Tänapäeva ühiskonnas on see paratamatu muutus, millega ettevõtted ja juhid peavad hakkama kohanema.

Nii tseremooniat kui konverentsi austas oma kohalolekuga ka Iirimaa justiitsminister Frances Fitzgerald TD, kes ütles järgmised sõnad: “Equality is the basis of successful business’’.

dublin

Teiste seas oli huvitavaid spiikereid suurtest korporatsioonidest nagu Sodexo Ireland, L’Oreal, IBM ja teised. Minu lemmik oli sotsiaalpsühholoogia alal tegutsev Richard Crisp, kes põhinedes oma uurimistele kinnitas, et mitmekesisus on meie aju jaoks kasulik, sest see soodustab loovust ja innovaatilisust. Ta on kirjutanud sel teemal ka raamatu “The Social Brain: How Diversity Made The Modern Mind”.

Minu ootused ja lootused ei olnud ligilähedasedki sellele, missuguse kogemuse võrra ma rikkamaks sain. Ühelt poolt konverents, mis oli minu jaoks esmakordne, uudne ning avardas oluliselt silmaringi. Teisalt väga toredad reisikaaslased Skype Eestist ja Inimõiguste Keskusest, kellega intellektuaalseid ja maailmavaatelisi arutelusid pidades möödus aeg ülihelikiirusel.

#diversityEU

Küsi pakkumist
vastame minutitega.

Meil on hea meel kirju saada! Kirjuta oma hinnapäring või küsimused allolevasse vormi, saada ära ja me vastame Sulle kohe!