Transport ja logistika uksest ukseni | ETS LogistikaTransport ja logistika uksest ukseni | ETS Logistika

ETS Logistika kommentaar Äripäevale 2016 investeeringute ning tegevuste osas

IMO ja IMDG

Äripäev uuris ETS Logistika plaane jooksva aasta investeeringute ning tegevuste kohta. All toome välja redigeerimata kujul Sassi vastused Äripäevale.

Millesse ETS Logistika plaanib sel aastal investeerida? Kas masinatesse, inimestesse, tarkvarasse, seadmetesse või muusse?

ETS Logistika investeerib 2016.aastal tarkvara arendusse (igapäevane töövahend logistikute ning raamatupidamise töös) ning tööaja protsesside paremaks muutmisele.

Tarkvara arendus toimub ettevõttes regulaarselt iga aasta alguses. See tähendab, et eelneva aasta jooksul on kõikidelt töötajatelt kokku kogutud ideed, mis osas on hetkel kasutatav tarkvara kohmakas, aeglane, mitte-loogiline. Kõik muudatusettepanekud arutatakse üheskoos läbi ning viiakse tarkvaraarenduse näol ellu.

Tööaega investeerimine protsesside parendamiseks tähendab selleks ettenähtud tööaja eraldamist.. Sealjuures lähtume endiselt LEAN metoodikast ning standardiseeritud tööst. Antud metoodikat on ettevõttes rakendatud alates 2012. aastast.

Protsesside parendamiseks tuleb eraldada tööaega, kus inimesed saavad 100%-liselt fokusseerida teatud probleemi juurpõhjuse leidmisele ning selle kõrvaldamisele või uue protsessi välja töötamisele. Seda ei ole võimalik efektiivselt teha samal ajal põhitööga, sestap investeerime tööaega. Protsesside parendamiseks ning LEAN-i ja standardiseeritud töö paremaks juurutamiseks oleme kaasanud konsultatsiooni ettevõtte Leanway, mis aitab meil objektiivselt hinnata puudujääke ning näha neid seal, kus meie neid näha ei oska.”

Kas ressursse soovitud investeeringuteks jagub ja kuidas leiate investeeringuteks vajamineva raha?

“Ressursse ei ole kunagi piisavalt ning alati võiks rohkem olla, kuid eelarvest on igal aastal investeeringuteks eraldatud kindel protsent.

Kui rääkida käesoleva aasta plaanidest laiemalt, siis kas oskate välja tuua kolm põhieesmärki, mille olete endale seadnud? Kuidas neid täita kavatsete

Ettevõttel on 2016ndal aastal kaks selget mõõdetavat eesmärki:

  1. Kliendile vastamise kiirus
  2. Protsent, meie teenust kasutanud klientidest, kellele teenus meeldis (just nimelt – me ei mõõda rahulolu, vaid protsenti kellele teenus meeldis). Täpsemalt loe SIIT.

Kõik ülejäänud tegevusnäitajad ning alaeesmärgid on kujundatud vastavalt eelpool nimetatud eesmärkidele.”

Kuidas plaanite ettevõtte efektiivsust tõsta?

“Efektiivsust tõstame läbi LEAN-i ning standardiseeritud töö parendamise ja edasise juurutamisega. Meie eesmärk omaette ei ole personali suurendamine vaid tegevusnäitajate parendamine läbi efektiivsuse tõstmise.

Efektiivsemaks muutume siis, kui meie kiirus (kliendi seisukohast) kasvab ning kvaliteet paraneb. Mõõdame neid tegevusnäitajaid igapäevaselt ning reageerime koheselt.

Reaalses elus tähendab see iganädalast protsesside parandamist vastavalt keskkonna muudatustele või uutele trendidele. Protsess, kui selline, ei saa mitte kunagi valmis. Protsess peab olema regulaarselt täiendatav ning ajas muutuv ning olema maksimaalselt vastavuses reaalse tööga.”

Kuidas mõjutab valitsuse aktsiisitõus Teie ettevõtet ja tervet logistikasektorit tervikuna?

“Hetkel on liiga vara seda ennustada. 3-4 kuu möödudes on selgem, mida tulevik toob.”

EL-i sanktsioonid Venemaa suunas. Kas Teie ettevõtte kannatab selle all, millistest kahjudest võiks rääkida ja kuidas mõjutavad need logistikasektori tööd tervikuna?

“Otsest mõju ETS Logistika ei tunne, kuna antud suunal tegevus puudub. Kogu sektori kohta oskan öelda seda, et turule lisandus tuhandeid külmiktüüpi autosid (mis varem vedasid erinevaid saaduseid Venemaale, mis on nüüd sanktsioneeritud), mis otsivad tööd ning on tunginud tavakaupade transpordi turule.”

Küsi pakkumist
vastame minutitega.

Meil on hea meel kirju saada! Kirjuta oma hinnapäring või küsimused allolevasse vormi, saada ära ja me vastame Sulle kohe!