Transport ja logistika uksest ukseni | ETS LogistikaTransport ja logistika uksest ukseni | ETS Logistika

ETS Logistika kommentaar Äripäevale Eesti Panga 2020 majandusprognoosi osas

Äripäev uuris ETS Logistika kommentaari äsja avaldatud Eesti Panga 2020 majandusprognoosile.

Eesti Pank avaldas äsja 2020.a majandusprognoosi. Äripäev küsis teiste hulgas ka ETS Logistika hinnangut välisturgude nõudlusele Eesti kaupade järgi, kuna ETS Logistika puutub igapäevaselt kokku Eesti eksportööridega, kellel on vajadus rahvusvahelise kaubaveo järgi.

bankiir

Avaldame siinkohal ETS Logistika kommentaari (Äripäev, 17 detsember 2019).


ETS logistika esindaja Aleksander Bankiir tõdes, et eksportturgude ära kukkumist on küll palju juttu olnud, kuid otseseid märke turgude sulgumisest pole näha. „Praegu on väga ettevaatlik suhtumine ja keegi ei julge võtta seisukoha pikema perioodi osas kui pool aastat,“ tõdes Bankiir.

Teisalt olles üle elanud 2008. aasta majandussurutise nentis Bankiir, et ettevõtjate suhtumine võrreldes toonasega on märkimisväärselt muutunud. „Kui eelmine kord oli „hüppan alla“ mentaliteet, siis praegu on selline „been there done that“ suhtumine ehk otsitakse aktiivselt uusi turge,“ selgitas Bankiir.
Tema hinnangul on hakanud üha rohkem Eesti eksportööre vaatama Euroopa Liidust ja seni turvalisest ekspordi sihtriikidest kaugemale. „Ekspordi osas on turg suhteliselt laiali läinud. Meil on üha tavalisem Austraalia, Vietnam, Tai, Saudi Araabia kui ka üle-Atlandi USA ja Kanada suunaline eksport,“ ütles Bankiir.

Uute turgude otsimine teeb Bankiiri sõnul ettevõtjad teadlikumaks. Näiteks on tema sõnul kasvanud huvi just tollitariifide teemaliste koolituste järele. „See rahustab meid, sest eksport Euroopa Liidust välja poole on teema ja mõistetakse, et tururiskide hajutamine on vajalik,“ selgitas Bankiir.


Loe artiklit täismahus Äripäevast.

 

Küsi pakkumist
vastame minutitega.

Meil on hea meel kirju saada! Kirjuta oma hinnapäring või küsimused allolevasse vormi, saada ära ja me vastame Sulle kohe!