Transport ja logistika uksest ukseni | ETS LogistikaTransport ja logistika uksest ukseni | ETS Logistika

ETS Logistika – Tallinna Vanasadama ja Rail Balticu Ülemiste reisiterminali trammiliini ehituse logistikapartner

ETS Logistika osales Tallinna Vanasadamat ja Rail Balticu Ülemiste reisiterminali ühendava trammitee projektis. Tegime koostööd AS Merko Ehitus Eesti ja KMG Infra OÜ-ga, kes juhivad keerulise ehitusprojekti elluviimist.

ETS Logistika ülesandeks oli transportida väljastpoolt Euroopa Liitu Eestisse üle 5 miljoni kilogrammi ehitusmaterjali, mis moodustas kokku üle 200 merekonteineri. See oli väljakutse, mille me uhkusega vastu võtsime. Protsess hõlmas muuhulgas kuudepikkust suhtlust välismaise kauba tarnijaga, merevedude organiseerimist, tollideklaratsioonide vormistamist Eesti Maksu- ja Tolliametis ning kauba toimetamist Muuga sadamast Tallinna ehitusobjektile.


Antud ehitusprojekt hõlmab uue trammitee rajamist, mis ulatub ligikaudu 2,5 kilomeetri ulatuses Kivisilla ja Gonsiori tänavate ristmikust kuni Põhja puiesteeni. Tööde lõpptähtaeg on määratud 2025. aasta veebruariks. See ambitsioonikas projekt on linna ja riigi jaoks oluline, kuna see ühendab mitte ainult Tallinna, vaid ka riigi olulised väravad, sealhulgas mere-, õhu-, raudtee- ja bussiväravad.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart on välja toonud, et uus trammiliin toob kiired ja mugavad ühendused kõigile reisijatele, olenemata nende saabumisviisist. See on oluline samm suurema visiooni elluviimisel, muutes Vanasadama piirkonna ja kogu linnaruumi innovaatiliseks linnakeskuseks atraktiivse arhitektuuriga. Ülemiste Rail Balticu terminal ja Ülemiste piirkond on osa sellest suurest arengust.

etslogistika1001foto: KMG Infra

Nii mastaapse logistikaprojekti käsitlemise eelduseks oli teadlik projekti juhtimine, sest merekonteinerite saabumine eeldas tihedat suhtlemist ja koostööd mitme osapoolega, sealhulgas HHLA TK Estonia AS (Muuga sadam), Maksu- ja Tolliameti ning Põllumajandus- ja Toiduametiga. ETS Logistics OÜ tänab neid kõiki suurepärase koostöö eest, mis võimaldas projektil sujuvalt toimida.

ETS Logistika on uhke, et saime olla osaks olulisest projektist, mis aitab kaasa Tallinna linna ja kogu riigi transpordi- ja linnaarengule. See projekt kinnitab meie võimekust ja pühendumust rahvusvahelises meretranspordis ning tugevdab meie positsiooni usaldusväärse partnerina suurtele ehitusprojektidele. Oleme valmis tulevikus vastu võtma uusi väljakutseid ja jätkama panustamist Eesti arengusse.

etslogistika2002foto: KMG Infra

Küsi pakkumist
vastame minutitega.

Meil on hea meel kirju saada! Kirjuta oma hinnapäring või küsimused allolevasse vormi, saada ära ja me vastame Sulle kohe!