Transport ja logistika uksest ukseni | ETS LogistikaTransport ja logistika uksest ukseni | ETS Logistika

Facebook

EORI koodi abil kauba lahtitollimine Euroopa Liidu liikmesriigis Eesti ettevõttele

Tellides kaupa kolmandatest riikidest (väljaspoolt Euroopa Liitu) tuleb kauba vabasse ringlusesse pääsemiseks teostada lahti tollimine: vormistada importdeklaratsioon, tasuda käibemaks ja olenevalt kaubast ka võimalik tollimaks. Kuidas toimida, kui ühendusevälise kauba sihtkoht asub Euroopa Liidu liikmesriigis (v.a Eesti), kuid kaubasaaja on Eesti ettevõte?

lahtitollimine1

Võtmesõna – EORI number

Eesti ettevõttel on võimalik vormistada lahtitollimine mõnes teises Euroopa Liidu riigis enda nimele EORI numbri alusel. EORI number (Economic Operators Registration and Identification number) on kohustuslik kõikidele Euroopa Liidus väliskaubandusega tegelevatele firmadele kaupade eksportimisel, importimisel, transiitvedudel ja muudel tollitoimingutel.

Vaatame näidet Norra-Rootsi transpordi korral.

Eesti ettevõte ostab Norrast materjali, mida soovib kasutada Rootsis omaenda ehitusobjektil. Selle asemel, et kaup Norrast Eestisse transportida, Eestis lahti tollida ja uue transpordiga Rootsi viia, on Eesti ettevõttel võimalik transpordilt kokku hoida ning kaup otse Norrast Rootsi viia ja lahti tollida Rootsis. Lahti tollimine toimub EORI numbri alusel ning maksud tuleb tasuda Rootsi kohalike tariifide järgi.

NB! Arvestada tuleb, et teises Euroopa Liidus makstud käibemaksu tagasi taotlemiseks peab olema ettevõte antud riigis registreeritud käibemaksukohuslaseks. Vastasel juhul tuleb kaaluda, kas ajaline ja rahaline võit transpordilt kaalub üle makstava käibemaksu kulu välisriigis või on otstarbekam teha lahti tollimine siiski Eesti pinnal.

EORI numbri kohta saad täpsemalt lugeda siit:
http://www.emta.ee/et/eori
http://www.etslogistika.ee/uudised/249-mis-on-eori-kood-eori-number/

Küsi pakkumist
vastame minutitega.

Meil on hea meel kirju saada! Kirjuta oma hinnapäring või küsimused allolevasse vormi, saada ära ja me vastame Sulle kohe!