Transport ja logistika uksest ukseni | ETS LogistikaTransport ja logistika uksest ukseni | ETS Logistika

vedaja vastutus

Vedaja vastutus

Plaanides tellida kauba transporti, on Teil kasulik teada, millise hüvituse saate, kui juhtub halvim, st kui kaup läheb transpordi toimudes kaduma või saab kahjustatud. Allolevast tekstist leiad informatsiooni, kui suur on vedaja vastutus.

Kauba transpordil tekkinud kahju puhul on kauba omanikul nõudeõigus kauba vedaja vastu. Vedaja vastutuse eest ei pea klient (kauba omanik) eraldi maksma.

  • Autotranspordis on vedaja vastutus piiratud maksimaalselt 8,33 SDR (ca 9,6 EUR) kauba brutokg kohta (CMR kindlustus)
  • Meretranspordis on transportija maksimaalne vastutus 2,00 SDR (ca 2,3 EUR) iga bruto kilogrammi kohta või 666,67 SDR (ca 770 EUR) ühiku kohta (Haag-Visby reeglid)
  • Lennutranspordis on kaubavedaja maksimum vastutus 22 SDR (ca 25,4 EUR) / bruto kilogramm

Vedaja hüvitis rakendub juhul kui kahjud on tekkinud vedaja süü läbi. Kauba vedaja ei jää kahju tekkimises vastutavaks, kui kahju tekkis põhjustel, mida vedaja ei saanud vältida (nt röövimine).

Kui Teie kauba väärtus on oluliselt kõrgem kui vastutuse piirmäär, siis soovitame Teil tellida kaubale täis veosekindlustuse kõikide riskide vastu, ICC (A) klauslite alusel. Näiteks Soomes ja Rootsi on lisakindlustuse kasutamine täiesti tavaline ja loomulik.

Täiendavat lugemist vedaja vastutuse ning veosekindlustuse kohta:

1. Vedaja vastutus: “CMR – lae alla endale tasuta blankett ning loe lisainfot”

2. Veosekindlustus: “Telli oma kaubale veosekindlustus”

Hea meelega annavad nõu ja täiendavat informatsiooni ka ETS Logistika logistikud.

Küsi pakkumist
vastame minutitega.

Meil on hea meel kirju saada! Kirjuta oma hinnapäring või küsimused allolevasse vormi, saada ära ja me vastame Sulle kohe!