Transport ja logistika uksest ukseni | ETS LogistikaTransport ja logistika uksest ukseni | ETS Logistika

Mis on Taric kood?

Taric kood on kauba klassifitseerimiseks määratud kood, mille alusel tollideklarant kauba deklareerib ja arvestab maksud.

Taric kood on 10-kohaline liigendatud kood. 6 esimest numbrit koodis on HS-süsteemiga paika pandud kood, mis kirjeldavad konkreetset kaupa. Kaubakoodi esimesed kaks numbrit märgivad kaubagruppe, mida on kokku 96, vastavalt kauba materjali tüübile ja kasutusele.

HS osale (kuus numbrit) lisades 2 kombineeritud nomenklatuuri ehk KN-i alajaotuse numbrit, saadakse kaheksa-kohaline CN-kood. Katmaks kogu ühenduse erinevate riikide kaubanduslikke õigusakte ning tariifistikke, lisatakse kaheksale numbri veel 2 lisanumbrit. 10 numbrit kokku moodustavadki TARIC koodi, mis annavad täpse informatsiooni deklareeritava kauba kohta, mille alusel toimub maksude arvestamine.

Mis on TARIC kood

Joonis: Wikipedia

Juhul, kui TARIC kood ei ole piisavalt informatiivne, saab seda veel täpsemaks muuta lisanumbritega. Lisakoodi pikkused on neli numbrit ja/või täht.

Taric koodi süsteemi eesmärk on Euroopa Liidu kui ühtse tolliliidu süsteemi ühtsustamine. Kõik kaubad on ühtsesti kirjeldatavad ja identifitseeritavad. Nõuetele vastav identifitseerimine saavutatakse ühtse kodeerimise süsteemi läbi.

Põhjalikumalt Taric koodi kohta saad lugeda SIIT

Küsi pakkumist
vastame minutitega.

Meil on hea meel kirju saada! Kirjuta oma hinnapäring või küsimused allolevasse vormi, saada ära ja me vastame Sulle kohe!