Transport ja logistika uksest ukseni | ETS LogistikaTransport ja logistika uksest ukseni | ETS Logistika

Eksootilisemad konfiskeeritud ja keelatud kaubad, mida ei tohi riiki tuua või riigist välja viia

Kaubavedu tellides või suveniire ostes, veendu alati, kas soovitavat kaupa võib Eestisse tuua või Eestist välja viia. Toome siinkohal välja mõned eksootilisemad näited.

Reisihuvilised on kindlasti kokku puutunud müügimeestega, kes pakuvad käsitöö tooteid, nagu käe- ja rahakotte, nahast ehteid jne. Siinkohal on oluline veenduda, ega tegemist ei ole mõne ohustatud liigi naha, luu või muu keha osaga, sest need on keelatud kaubad.

Konfiskeeritud püütoninahast rahakott

Olgu siinkohal näiteks püütoni nahast kott, mis on konfiskeeritud.

Päris ussi nahast toode, võib olla nii töödeldud (värvitud) kui ka töötlemata (värvimata). Ussinahkade kõrval levib ka rohkel krokodilli nahast tehtud käsitöö tooteid.

Kuidas ära tunda, kas tegemist on päris ussi/krokodilli nahaga? Päris naha korral on soomuseid sõrmega tunda ning soomuse kujud on rabedad. Töödeldud naha korral on arusaamine raskem. Pärisnaha korral on muster üldjuhul korrapärane. Kunstnaha korral muster ei ole korrapärane.

Reisides võite kokku puutuda ka kohalike ravimitega. Näiteks Tais ja Indias on rohkelt ravimeid, mida ei tohi Eestisse tuua ega ka seal müüa. Põhjus on lihtne: need sisaldavad ohustatud liikide organitest saadud aineid jne. Eksootilisemaks näiteks on siinkohal kaalu langust soodustavad pulgakommid, mis sisaldavad muskuse nääret.

Ilvese nahk

Eestist ei tohi samuti ohustatud liike välja viia. Kõige enam proovitakse välja viia ilvese nahkasid. Need on aga keelatud kaubad. Lisaks ei tohi nii mujalt siia tuua kui ka Eestist välja viia fossiile ja kivimeid, sest need on riigile kuuluvad maavarad.

Vii ennast alati kurssi, kas tegemist on lubatud kaubaga. Infot selle kohta saad küsida nii logistikult, tollideklarandilt kui ka Eesti Maksu- ja Tolliametist.

Küsi pakkumist
vastame minutitega.

Meil on hea meel kirju saada! Kirjuta oma hinnapäring või küsimused allolevasse vormi, saada ära ja me vastame Sulle kohe!