Transport ja logistika uksest ukseni | ETS LogistikaTransport ja logistika uksest ukseni | ETS Logistika

Rahvusvaheline kaubavedu – millal õige aeg tellida?

Lene_Aadli_1

Kirjutas Lene Aadli

Paar näpunäidet iganädalastele kauba transportijatele, kelle eesmärgiks onrahvusvaheline kaubavedu lühima tarneaja ja hea hinnaga.

Heaks näiteks on Saksamaa, Hollandi või Belgia kaubavedu. Transpordi maksimaalne tarneaeg nimetatud riikidest Eestisse on 7 päeva.

Transpordifirma võtab tavaliselt impordi-tellimusi vastu kuni kolmapäeva lõunani, mis tähendab kauba pealelaadimist samal nädalal ning mahalaadimist uue nädala alguses. Teed õigesti, kui esitad tellimuse hiljemalt kolmapäevaks. Sedasi garanteerid, et kaubavedu on tavapärase hinna ning lühima tarneajaga.

rahvusvaheline kaubavedu

Klient, kes juba varem teab, et kaup on laadimiseks valmis ning viivitab kauba tellimisega nädala teise pooleni, riskib kulude ja oluliselt pikema tarneajaga.Hetke turuseis Eesti autotranspordis on selline, et laadimisruum kipub autodes nädala teisel poolel otsa saama. Kehtib põhimõte – “Kes ees, see mees!”.

See tähendab, et ruumi puudusel, võib Sinu kauba laadimine lükkuda järgmisesse nädalasse ning mahalaadimine hoopis ülejärgmisesse. See omakorda mõjutab tarneaja pikenemist 2 korda ning kõikvõimalikke lisakulusid (müümata kaup, kahjunõuded klientidelt jne).

Loomulikult ükski transpordifirma oma klienti hätta ei jäta, kui tarneaeg on kriitiline. Häda korral kasutab transpordifirma näiteks välismaiste partnerlogistikaettevõtete abi, kellelt ostetakse omakorda veoteenus sisse. See tõstab veohinda ja mõjutab seega Sinu meeleolu.

Paljudel juhtudel võib Sinu transpordi tellimise hilinemine tuleneda hoopis tarnijast. Ootad ja ootad e-maili või kõnet kauba valmisolekust, kuid ei miskit. Inimesed eksivad: võib-olla on kaup ammu valmis, kuid tarnijal läks meelest Sind teavitada. Samas sööb Sinu närve teadmine, et kaup peab “nui neljaks” järgmisel nädala alguseks Eestisse jõudma.

Meie soovitus: Ole aktiivne, helista, kirjuta, kasuta skype´i. Püüa tarnijalt varakult kauba valmisoleku aeg teada saada. Siis jääb sul piisavalt tegutsemisaega, et tellida rahvusvaheline kaubavedu ning garanteerida lühim tarneaeg ja rahuldav veohind.

Küsi pakkumist
vastame minutitega.

Meil on hea meel kirju saada! Kirjuta oma hinnapäring või küsimused allolevasse vormi, saada ära ja me vastame Sulle kohe!