Transport ja logistika uksest ukseni | ETS LogistikaTransport ja logistika uksest ukseni | ETS Logistika

Kas maanteetransport on võrreldes alternatiividega parim transporditeenus?

Maanteetransport

Rahvusvaheline transport sisaldab erinevaid veoviise: meretransportlennutransport, raudteetransport, maanteetransport.

Viimasel on oma konkurentide ees mitmeid eeliseid, mida saate silmas pidada transpordi korraldamisel.

Kõige tähtsam neist on „uksest ukseni“ transporditeenus, mille võimaldab teede tihe võrgustik, auto suur manööverdamisvõime ning paindlikkus.

Rahvusvaheline transport on Sinu jaoks probleemivaba, kuna kaup läbib tee ühes veoühikus otsast lõpuni, ilma ümberlaadimisteta.

Teiste veoviiside puhul on ümberlaadimine vältimatu, kuna neil puudub igale poole juurdepääs, mis teeb kogu logistika palju keerulisemaks.

Autotransport ei nõua Sinult peale- ja mahalaadimisel tingimata kallist spetsiaalvarustust.

Laadimine toimub kergelt ja autosse on ligipääs mõlemalt küljelt, ülevalt ning tagant.

Muud transpordiliigid vajavad reeglina spetsiaalset logistilist infrastruktuuri: näiteks raudtee, sadamad, lennuväljad, kraanad jne, mis tähendavad hiiglaslikke investeeringuid.

Autotransport on kiire. Antud transporditeenus jääb kiiruse poolest küll alla lennukile, kuid võrreldes raudtee- ja eelkõige merevedudega on tal oluline kiiruse eelis. Siiski ei tohi õhutranspordi puhul unustada kauba toomist ja viimist lennujaama ning käsitlemist logistika terminalides, mis pikendab õhutranspordi tarneaega.

673578_82254381

Rahvusvaheline transport, mis kulgeb mööda merd või õhku, võib olla mõjutatud erinevatest ilmastikuoludest nagu torm, suitsu- või tuhapilv. Maismaa transporditeenus töötab iga ilmaga.

Ka hinna poolest on maanteetranspordil teatud eelis.

Siiski antud veoliik on mõistlik ainult kindla vahemaani. Euroopa-sisestel vedudel on autovedu mõttekas, kuna hinna ja tarneaja suhe on hea.

Siiski rahvusvaheline transport kaugemate maade puhul, näiteks Hiinast, on autotransporti kasutades ebaratsionaalne. Selliste vedude puhul on Sul mõistlik kasutada meretransporti, mis on soodsaim.

Alternatiiviks on lennutransport, mis pika vahemaa korral on oluliselt kiirem, kuid kallim.

Vaatamata sellele, et laevad ja lennukid mahutavad palju, on ka autode haagised üsna ruumikad. Kaalu poolest kannatab auto 24 tonni ja mahutavus ulatub 120 m3-ni. Rahvusvaheline transport hõlmab enda alla ka väikeste koguste vedamist.

Kui kliendi soov on transportida Euroopa piires ainult üks alus või karp, on maanteetransport selleks kõige mõistlikum lahendus hinna ja tarneaja poolest.
Autovedu on väga paindlik transporditeenus logistika organiseerimisel ning omab kindlaid eeliseid.

Küsi pakkumist
vastame minutitega.

Meil on hea meel kirju saada! Kirjuta oma hinnapäring või küsimused allolevasse vormi, saada ära ja me vastame Sulle kohe!