Transport ja logistika uksest ukseni | ETS LogistikaTransport ja logistika uksest ukseni | ETS Logistika

Elektriauto ostmine Hiinast, transport ning kohalduvad tollimaksud

Tihti pöörduvad meie poole kliendid, kes soovivad endale Hiinast elektriauto tellida. Lisaks transpordile soovivad nad teavet võimalike lisanduvate tollimaksude kohta. Antud artikli eesmärk on vastata kõige sagedasematele küsimustele, mida oleme saanud seoses Hiinast elektriauto tellimisega.


Elektriautode importimine Hiinast Euroopa Liitu on teema, mis puudutab paljusid ETS Logistics OÜ kliente. Elektrisõidukite turg on kiiresti kasvav sektor, ja Hiina on üks juhtivaid tootjaid selles valdkonnas. Klientide huvi Hiina elektriautode vastu on suur, kuid sageli kaasnevad sellega küsimused tollimaksude ja impordipiirangute kohta.


Elektriauto ostmine Hiinast

Üldine taust

Hiina elektriautode usaldusväärsus on viimastel aastatel paranenud, kuna tootjad on investeerinud tehnoloogiasse ja kvaliteedikontrolli. See on suurendanud klientide usaldust ja nõudlust Hiina elektriautode järele.

Statistika kohaselt moodustasid Hiina brändid peaaegu 4% EL-i elektriautode müügist aastal 2022. See on märkimisväärne tõus võrreldes 0,4%-ga vaid kolm aastat tagasi. Mõned tuntumad Hiina elektriautode brändid hõlmavad BYD, Li Auto, SAIC Motor, NIO, Xpeng ja Geely. Need brändid on tuntud oma kvaliteetsete ja uuenduslike elektrisõidukite poolest, mis on võitnud tarbijate usalduse üle kogu maailma.

Ostmine

Meie statistika kohaselt kasutavad eraisikud ja ettevõtted, kes soovivad otse Hiinast elektriautot tellida, õige sõiduki ja müüja leidmiseks Alibaba ning Made in China keskkondi.

  • Alibaba pakub laia valikut elektriautosid, alates taskukohastest mudelitest kuni luksuslike sõidukiteni.
  • Made in China võimaldab otse suhelda tootjatega, tagades toote vastavuse ootustele.
  • Lisaks on Euroopas populaarsust kogumas ka teised platvormid, nagu HiPhi, BYD ja Nio, mis pakuvad otsest juurdepääsu Hiina elektriautodele.

Toll

Euroopa Liit jälgib hoolikalt konkurentsi tingimusi ja on alustanud uurimist, mis keskendub Hiina elektriautode tootjatele. See uurimine on standardne protseduur, mis aitab tagada ausat konkurentsi ja kaitsta tarbijaid. Kuigi uurimine võib viia tollimaksumäärade muutumiseni, on ETS Logistics OÜ pühendunud oma klientide nõustamisele ja abistamisele kõigis tolliprotseduurides, et tagada sujuv importimisprotsess.

Hetkel kehtivad tollimaksumäärad Hiina elektriautodele EL-i turule sisenemisel võivad varieeruda sõltuvalt sellest, kas autod on toodetud täielikult Hiinas või kasutatakse osaliselt EL-i komponente. Brexitist tulenevalt on Ühendkuningriik ja EL kokku leppinud, et alates 2024. aastast võivad elektriautod, mille komponentide väärtus on vähemalt 45% pärit EL-ist või Ühendkuningriigist, ületada Inglise kanalit tollivabalt; akude puhul on see kvoot isegi 60%. Kui see nõue ei ole täidetud, rakendatakse tollimakse kuni 10%.

Transport

Saad meilt abi kogu veo protsessiga:

  • Saad valida Ro-Ro ning konteinerveo vahel. Ära muretse, kui Sa ei tee neil vahet. Kirjeldame Sulle mõlema veoviisi eeliseid enne valiku tegemist.
  • Kontrollime iga sõiduki ning Hiina müüja korral, milline veoviis oleks Sinu konkreetsele elektriautole kõige mõistlikum.
  • Aitame Sind vajadusel Hiina müüjaga suhtlemisel kõige osas, mis puudutab sõiduki transporti Eestisse. Suhtleme Hiina ettevõtetega igapäevaselt. Teeme seda hea meelega.
  • Loe enne ostu sooritamist läbi nõuandev blogi Hiinast ostmise kohta.
  • Võimaluse kontakteeru meiega hiljemalt siiskui müüjaga läbirääkimised käivad (st enne reaalse ostu sooritamist).

Vastame kõigile Sinule küsimustele Hiina elektriautode transpordi ja tolliprotseduuride kohta hea meelega. Võta meiega ühendust.

etsmuuga2021


*Käesoleval veebilehel esitatud teavet ei tohi tõlgendada ostu- ja müügitehingute vormistamise nõustamisena, soovitusena või mõne muu teenusena. Enne lepingute ja ostude tegemist peab iga eraisik ja/või ettevõte ise põhjalikult kaaluma tehtava otsuse finantsilisi, maksutemaatilisi ja juriidilisi asjaolusid, samuti kõiki riske.
*Käesoleva veebilehe omanik ei vastuta veebilehel esitatud teabe, arvamuste, postituste ja kommentaaride või muu teabe sisu ning õigsuse eest, samuti veebilehel sisalduva teabe kasutamisest tekkida võivate tagajärgede eest.
*Veebilehel esitatud arvulisi näiteid tuleks pidada informatiivseteks ning neid ei tohiks tõlgendada ostu- ja müügitehingute nõustamiseks, soovitusteks või mõne muu teenuse osutamiseks.

Küsi pakkumist
vastame minutitega.

Meil on hea meel kirju saada! Kirjuta oma hinnapäring või küsimused allolevasse vormi, saada ära ja me vastame Sulle kohe!