Transport ja logistika uksest ukseni | ETS LogistikaTransport ja logistika uksest ukseni | ETS Logistika

Auto ostmine välismaalt – kuidas soetada auto ilma käibemaksuta?

Kuidas soetada välismaalt (nt Rootsist) auto ilma käibemaksuta või saada käibemaksu tagastust? Juhised leiad allolevast blogist.

Käibemaksu rakendumine

Esmalt vii end kurssi, kas Sinu ostu soovi korral käibemaks rakendub või mitte. Viimase aluseks on müüja asukoht, auto vanus ning läbisõit. Loe meie blogi käibemaksu rakendumise kohta.

Tagatisraha

Tavapäraselt võtavad välismaised ettevõtted auto ostjalt tagatisraha summas, mis on antud riigi (nt Rootsi) käibemaks. Tagatisraha tagastatakse kehtiva dokumendi alusel, mis tõendab, et auto on lähteriigist eksporditud (välja viidud). Euroopa Liidus on kehtivateks dokumentideks CMR (rahvusvaheline autoveo saateleht), uues asukohariigi (Eesti) registreerimise tunnistus, transiidiluba või muu dokument, mis tõendab, et auto on jäädavalt lähteriigist välja transporditud. Autode EL-st välja eksportimisel sobivad tollidokumendid või uue asukohariigi registreerimise tunnistus.

Kui tellid soetatud auto kojutranspordi meilt, jäta autoveo saatelehega (CMR) seonduv meie hoolde. Saadame hea meelega nõuetele vastava saatelehe Sulle ja/või müüjale, et saaksid käibemaksu tagastuse.

Tagatisraha nõudest loobumine

Lahendus, mille alusel on müüja koheselt nõus auto müüma ilma käibemaksuta, on esitada enne auto pealelaadimist dokument, mis tõendab, et auto viiakse riigist välja. Antud dokumendi peab usaldusväärne veoettevõte enne sõiduki pealelaadimist müüjale edastama. Dokumendile peab olema märgitud:

  • veo tellija nimi;
  • riigist väljaviimise kuupäev;
  • veose turvatähis (registreeritud sõiduki puhul kerenumber ehk VIN number);
  • vedaja käibemaksukohuslase registreerimisnumber;
  • vedaja allkiri;
  • peale- ja mahalaadimise aadressid;
  • sõiduki mudel ja registreerimise aasta.

Dokument tuleb käsitsi allkirjastada ning tembeldada. Digiallkirjastatud dokumenti täna veel mujal EL-s ei aktsepteerita. Seejärel tuleb dokument müüjale edastada (skanneerituna e-kirjas või originaalina). Kui müüja kinnitab dokumendi sobivuse, saab protsessiga edasi liikuda.

Tagatisraha erakliendile ja mitte käibemaksukohuslasena registreeritud ettevõtte puhul

Kui sõiduki soetab EL-i residendist füüsiline isik või ettevõtte, kes ei ole käibemaksukohuslane, võetakse tavapäraselt teatud summas tagatisraha (nt Rootsi oksjonikeskkonna KVD korral on tagatsiraha 6000 SEK-i). Põhjuseks on asjaolu, et müüja peab saama eksporti tõendava dokumendi, et lähteriigis sõiduk registrist kustutada. Tagatisraha tagastatakse kehtiva dokumendi alusel, mis tõendab eksporti/väljavedu.

Kui vajad nõu ja saame Sind ostetud sõiduki kojuveol abiks olla, võta julgelt ühendust.

Küsi pakkumist
vastame minutitega.

Meil on hea meel kirju saada! Kirjuta oma hinnapäring või küsimused allolevasse vormi, saada ära ja me vastame Sulle kohe!