Transport ja logistika uksest ukseni | ETS LogistikaTransport ja logistika uksest ukseni | ETS Logistika

Facebook

Sõiduautode käibemaks teisest riigist soetamisel

Pille1

Kirjutas Pille Kütt

Sõiduautode käibemaks

Aitame oma kliente välisriigist ostetud sõidukite transportimisel Eestisse. Meilt küsitakse sageli: “Kuidas ja millal rakendub välisriigist sõiduauto soetamisel käibemaks?”. Saa vastus siit.

Enamus meie transporditavatest sõiduautodest ostetakse Euroopa Liidu siseselt. Viimasel juhul tuleb EL-i regulatsioonidest lähtuvalt eristada, kas ostetakse uut või kasutatud autot. Uueks sõiduautoks peetakse veovahendit, mille läbisõit on vähem kui 6000 km või mille vanus ei ületa 6 kuud.

Sõiduauto vastavus uue sõiduauto tingimustele arvestatakse müügitehingu hetkel (mitte sõiduauto ostja riiki jõudmisel).

Uute sõiduautode käibemaks

Kui eraisik soetab välismaalt uue sõiduauto (plaaniga see viia enda elukohajärgsesse riiki), tuleb käibemaks tasuda ainult riigis, kus auto arvele võetakse. Riigis, kust sõiduvahend osteti, seda teha vaja ei ole. Auto loetakse uueks, kui selle esmasest registreerimisest on möödunud alla 6 kuu või kui selle läbisõit on alla 6000 km.

Ettevõtete vaheline tehing on tavaline kauba soetamise tehing – sõiduauto ostjal tekib Eestis pöördkäibemaksustamine (käibemaksukohustuslane). Olenemata sellest, kas sõiduauto on kasutatud või uus.

Kasutatud sõiduautode käibemaks

Autod, mille esmasest registreerimisest on möödunud üle 6 aasta või läbisõit on üle 6000 km, loetakse kasutatud autodeks. Kui ostad kasutatud auto eraisikult, ei pea käibemaksu kummaski riigis tasuma (ei müüja ega ka ostja riigis).

Kui müüjaks on ametlik edasimüüja (näiteks kasutatud autode pood), pead maksma käibemaksu, mis kehtib müüja riigis (nt Saksamaa). Käibemaksu oma koduriigis sel juhul enam maksma ei pea (hoia arve kindlasti alles, seda läheb sul sõiduki registreerimisel vaja).

Käibemaksu tagastus

Kuidas soetada välismaalt (nt Saksamaalt) auto ilma käibemaksuta või saada käibemaksu tagastust? Selle kohta oleme kirjutanud eraldi blogipostituse.

Sõiduauto soetamine kolmandast riigist

EL-i välisest riigist transpordivahendi (nii kasutatud kui uue) ostmisel pead esitama maksu- ja tolliametile kirjaliku tollideklaratsiooni ning tasuma tollimaksu ja impordi käibemaksu. Tolliteenus usalda meie hoolde, aitame hea meelega. EL-i välise sõiduauto soetamisel, tohib registreerimismärgi puudumisel tollipiiri ületada ainult jäikpuksiiris või treileril.

Registreerimine maanteeametis

Maksuga, millega peate alati arvestama, on sõiduvahendi registreerimistasu riigis, kuhu auto lõpuks toimetati. Eesti korral loe täpsemalt Maanteeameti kodulehelt.

Kui soovid lisanõu ja abi välismaalt ostetud sõiduki kojuveol, kontakteeru meiega. Aitame meeleldi.

Küsi pakkumist
vastame minutitega.

Meil on hea meel kirju saada! Kirjuta oma hinnapäring või küsimused allolevasse vormi, saada ära ja me vastame Sulle kohe!