Transport ja logistika uksest ukseni | ETS LogistikaTransport ja logistika uksest ukseni | ETS Logistika

veosekindlustus

Veosekindlustus

Soovid transportida kaupa, mille väärtus on kõrge? Riskide minimeerimiseks vormista koguriskikindlustus. Küsi pakkumist paremal oleva kontaktvormi kaudu.

Kõik vedajad töötavad erinevate rahvusvaheliste konventsioonide (nt CMR Konventsioon, Hague-Visby Rules, Montreali konventsioon jt) alusel. Konventsioonides on fikseeritud kauba kahju korral vedajale rakenduvad maksimaalsed vastutusmäärad:

  • Autotranspordis on vedaja vastutus piiratud maksimaalselt 8,33 SDR (ca 9,6 EUR) kauba brutokg kohta (CMR Konventsioon);
  • Meretranspordis on transportija maksimaalne vastutus 2,00 SDR (ca 2,3 EUR) iga bruto kilogrammi kohta või 666,67 SDR (ca 770 EUR) ühiku kohta (Haag-Visby reeglid);
  • Lennutranspordis on kaubavedaja maksimum vastutus 22 SDR (ca 25,4 EUR) / bruto kilogramm (Montreali konventsioon).

Seega – kui Sinu kauba väärtus on kõrgem kui konkreetse veoliigi maksimaalne vastutusmäär, on kaubale koguriskikindlustuse vormistamine soovituslik.


Lisaks ei kaitse tavapärased konventsioonid kaubaveo tellijaid peale-ja mahalaadimisel toimunud õnnetuste eest, mida teostavad kauba saatjad ja saajad. Samuti on tulenevalt eelpool nimetatutest konventsioonidest palju võimalikke olukordi, kus vedaja pole vastutav, sest kahju ei sõltu vedaja tegevusest. Näiteks kauba tulekahju, loodusõnnetus ja röövimine. Koguriskikindlustus hüvitab aga kõik taolised kahjud.


Kirjuta kõrvalolevasse vormi täpsem informatsioon oma kauba kohta ning saad kiire vastuse. Oleme PZU kindlustusseltsi ametlik edasimüüja.

  • Saad oma kaubale 100% täisveokindlustuse ICC (A), mis katab kõik ettenägematud õnnetusjuhtumid.
  • Kui soovid säästa ega pea oluliseks oma saadetist kõikide riskide vastu kindlustada, saad seda teha ka kitsamatel tingimustel konkreetsete riskide vastu (nt liiklusõnnetuse, tule, varguse jne). Kindlustamine kitsama ja odavama kaitsega toimub klauslite ICC (C) ja ICC (B) alusel.
  • Võimalik on sõlmida kas ühe veose kindlustamise leping ehk üksikpoliis või pikaajaline leping ehk avatud poliis mitme veose vedamiseks.
  • Reaalse kauba kahju korral, saad kogu kahjukäsitlemise meie ülesandeks jätta.

Kirjuta meile millisele kaubale koguriskikindlustust soovid. Vastame Sulle kiirelt!

ets2021_vaike

Küsi pakkumist
vastame minutitega.

Meil on hea meel kirju saada! Kirjuta oma hinnapäring või küsimused allolevasse vormi, saada ära ja me vastame Sulle kohe!